Nezávazná poptávka Expresní okna do 5 prac. dnů Mám zájem o konzultaci Mám zájem o prohlídku výroby Mám zájem o brožuru

Montáže

Při výběru nových oken se klade důraz zejména na tepelnou prostupnost a jejich dokonalou těsnost. Většina zákazníků zaměřuje pozornost v první řadě na hodnoty a těsnost okna. Nelze však opominout těsnost a kvalitu montáže celého okna ve stěně domu.

 

Ke dni 1.5.2014 vstoupila v platnost norma ČSN 74 60 77, dle které musí být připojovací spára při montáži výplní stavebních otvorů opatřena tzv. parotěsnou a paropropustnou páskou. Předchozí norma použití pásek nikterak nenařizovala, pouze udávala, jaké hodnoty připojovací spára musí mít a bylo na každém dodavateli montáže, jakým způsobem zajistí normované hodnoty.

 

WELL OKNA nabízí kvalitní řešení pro všechny typy montáže oken - klasickou a předsazenou

 

 

1. Klasická montáž

– užívaná ve většině rekonstrukcí a staveb. 

 

Klasická montáž spočívá v mechanickém ukotvení okna do stěny a následné vyplnění vzniklé spáry mezi ostěním a oknem tepelným izolantem.  

Nejčastěji bývá spára vyplněna montážní polyuretanovou pěnou. Tento způsob výplně patří mezi nejčastěji využívané při montáži oken a dveří. Jedná se o nejlevnější a pro montážníka nejpohodlnější způsob výplně. Pouhé použití montážní pěny není však pro dokonalou izolaci příliš ideální, neboť polyuretanová pěna je nasákavá a neumí vyrovnávat rozpínavost spáry.

 

Pro splnění nové normy nabízí WELL OKNA dvě alternativy použitím těsnících systémů společnosti Illbruck:

 


illmod Trio

  • 1. Použití těsnícího systému illbruck i3®, kdy se po celém obvodu okenního rámu přilepí pěnová páska illmod Trio+®, která je v předstlačeném stavu. Po vsazení a ukotvení okna se páska pozvolně roztahuje, až dojde k vyplnění celého prostoru mezi okenním rámem a zdí.

  • Illmod Trio+® zaručuje vynikající těsnost i voděodolnost. Jedná se o permanentně pružný materiál, který díky své trvalé roztažnosti dokáže vyrovnávat pohyb spáry.

 

 


Twin Aktiv

2. Systém speciálních vnějších a vnitřních membrán TwinAktiv®, kdy z vnější i vnitřní strany okenního rámu je nalepena membrána. Po vsazení a ukotvení okna se vzniklá spára vyplní tepelným izolantem (speciální montážní pěnou) a na závěr se membrána přilepí k ostění zvenku i zevnitř.

 

 

 

 

 

 

 2. Předsazená montáž


Předsazená montáž oken

– užívaná zejména v novostavbách a rekonstrukcích se zateplením fasády s důrazem na moderní vzhled, zejména v oblasti výstavby pasivních domů.  

Doposud byla předsazená montáž založena na ocelových konzolách, úhelnících a páskách, což sebou přinášelo problémy při kotvení těchto prvků do různých druhů podkladních materiálů.

 

WELL OKNA však přichází s jednodušším řešením. Systémové řešení od společnosti Illbruck nabízí kombinaci lepení pomocí extrémně výkonného lepidla a pojistného kotvení. Takovým způsobem je dosaženo maximální únosnosti spoje a těsnosti profilu vůči stavbě. Okno je poté upevněno do rámu pomocí k tomu určených šroubů.

 

Utěsnění připojovací spáry mezi oknem a rámem se provádí pomocí komprimační impregnované těsnící pásky illmod Trio+ a illmod Trio FBA.

Tento způsob montáže, dříve určený především pro pasivní domy, je od letošního roku doporučován normou ČSN 73 05 40 – 2 i pro běžnou výstavbu.

 

 

Montážníci společnosti WELL OKNA  jsou řádně proškoleni společností Illbruck. Osvědčení o proškolení najdete v naší knihovně.

 

Okna jsou dlouhodobá investice, která šetří Vaše peníze.

 

Poptávka>>