Okna společnosti WELL OKNA jsou osazena bezpečnostním kováním ROTO NT.  Německá společnost ROTO se zabývá výrobou stavebního kování již od roku 1935, proto se jejich výrobky celosvětově právem řadí k nejkvalitnějším a nejvíce prodávaným.

Kování je zodpovědné za všechny funkce okna. Bez kování by bylo okno jen zasklená plocha v rámu. Kování  ROTO nabízí individuální možnosti pro každou místnost v domě.

Primárně je věnován prostor celkovému zabezpečení. Již v základním provedení disponuje kování ROTO NT vysokou mírou bezpečnosti a odolnost proti vloupání. Individuálně je možné standardní kování dovybavit dalšími mechanickými a elektronickými bezpečnostními prvky.

 

Rozmístění bezpečnostních bodů dle stupně bezpečnosti

kovaniRoto02
bezpečnostní třída č.1
základní ochrana
kovaniRoto03
bezpečnostní třída č.2
ochrana proti páčení nářadím
kovaniRoto04
bezpečnostní třída č.3
ochrana proti nástrojům

Doplňkové příslušenství kování Roto NT

kovaniRoto05

Ocelové hákové závěry pro okna:

Hákové uzávěryzapadají nahoře nebo dole jako výkyvné západky do rámových uzávěrů. Dochází tak ke srovnatelnému zabezpečení jako u vchodových dveří.
kovaniRoto06

Protiběžný střední díl:

Dva hřibové čepy zapadjí současně z obou stran do bezpečnostního rámového uzávěru. Jedná se o účinou ochranu proti vypáčení okna bočním posunutím
kovaniRoto07

Bezpečnostní kliky:

Bezpečnostní doplněk proti posunutí celým kováním z vnější strany. Okenní klika Secustik je nejmodernějším způsobem zabezpečení okna, protože bezpečnostní opatření není vidět a neruší celkový design okna.
kovaniRoto08

Dětská pojistka:

Umožňuje sklopení okna při vodorovné poloze, celé křídlo lze otevřít pouze po odjištění klíčem. Zaručuje bezpečnost dětí a zároveň umožňuje pravidelné větrání.
kovaniRoto09

Magnetická západka:

Lehké klapnutí balkónových dveří stačí k tomu, aby bylo křídlo přitaženo magnetickou silou. Magnetické pole garantuje pevné držení také bez uzavření klikou. Magnetická západka Roto nepotřebuje žádné mazivo a nepodléhá žádnému mechanickému opotřebení.
kovaniRoto10

Aretační nůžky:

Možnost zafixování balkónových dveří v libovolné poloze otevření tak, že se klika při otevřeném křídle posune do vertikální polohy standardně určené pro uzavření.
kovaniRoto11

Komfortní okno:

Speciální klika zjednodušuje otevírání a zavírání u obtížně dosažitelných oken. Klika je delší než standardní a je umístěna dole na vodorovné straně křídla.
kovaniRoto12

Větrací nůžky:

Variabilní nastavení vzdálenosti sklopení okna.
kovaniRoto13

Otevírač E-Tec Drive:

Časové nastavení automatického sklopení a poté bezpečné uzavření okna. Vhodné pro těžko přístupná okna.Ideální prevence proti plísním zejména v koupelnách a místnostech s vysokým stupněm vlhkosti
kovaniRoto14

Roto NT Designo:

Skryté kování a velký úhel otevření křídla až do úhlu 100°.

Přečtěte si