Technické parametry systému Alu Inside

Stavební hloubka 82 mm
Počet komor 7
Design Classic
Povrchové úpravy Dekorační fólie/AutomotiveFinish / TopAlu
Těsnění 2x dorazové, 1x středové
Tepelná prostupnost rámu Uf 0,90 – 0,76 W/m2.K
Tepelná prostupnost skla Ug 1,1 – 0,5 W/m2.K
Celková tepelná prostupnost tepla Uw 1,1 – 0,68 W/m2.K

Výhody oken Alu Inside

  • 7 komorový okenní systém s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi

  • Patentovaná konstrukce plastu a hliníku

  • Tří úrovně těsnění

  • Vysoká zvukotěsnost a odolnost proti bočnímu větru a dešti

  • Certifikát pasivního domu dle zkušebny ift Rosenheim

  • Vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy

Schüco Alu Inside - Inovace ve výrobě oken pro energeticky úsporné bydlení

Schüco Alu Inside jsou energeticky úsporná inovativní okna nové generace. Alu Inside je 7 komorový profilový systém s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi s Uf-hodnotami až 0,76 W/m2.K. Povšimněte si na řezu profilem, že chybí masivní ocelová výztuž. Jde právě o inovativní řešení konstrukce tohoto profilu, kdy výstuhu profilu zajišťují dva hliníkové pásy. Díky tomuto inovativnímu řešení mají okna vysokou statickou stabilitu, je zamezeno vzniku tepelným mostům, úzké rámy umožňují použití větší plochy skla (více světla) a jsou lehčí, než okna s klasickými profily s ocelovouo výztuží. Okno vyrobeno z profilu Alu Inside, které je osazeno težkým trojsklem, má srovnatelnou hmotnost jako okno s ocelovou výztuží, která je osazeno lehčím dvojsklem.

Je dobré vědět, že energeticky úsporná okna Alu Inside a jejich komponenty jsou po dlouhá léta prakticky bezúdržbové a snadno se čistí. Povrchy jsou barevně a světelně stálé, kování a kliky jsou opatřeny protikorozní ochranou. Díky tomu se můžete velmi dlouho těšit z Vašich nových, na míru vyrobených, energeticky úsporných oken Alu Inside.

Maximální tepelně izolační účinky

Sedm uzavřených vzduchových komor uvnitř rámového profilu zajišťuje maximální tepelně-izolační účinnost, která byla dosud bez nákladných doplňkových opatření nemyslitelná. Patentovaná kombinovaná konstrukce z plastu a hliníku vyztužuje profily tak účinně, že lze zcela vynechat ocelové výztuhy, které jsou používány u konvenčních profilů. Odstranění těchto „tepelných mostů“ podstatně zvyšuje izolační výkon těchto rámových profilů. Výměnou starých oken za energeticky úsporná okna Schüco Alu Inside uspoříte až 33 % Vaší dosavadní energetické spotřeby. U běžného rodinného domku to může být až 1441 litrů topného oleje ročně. Životnímu prostředí současně ulehčíte o téměř 4546 kg emisí C02 ročně. Vedle inovační technologie profilů Vám energeticky úsporná okna Schüco Alu Inside s 3 nezávislými těsnícími úrovněmi nabízí výhodu vynikající zvukové izolace a ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vynikající tepelně-izolační vlastnosti dělají z energeticky úsporných oken Schüco Alu Inside exklusivní obytná okna, neboť teplota na vnitřní straně rámů neklesá ani za nejtužších zimních podmínek citelně pod pokojovou teplotu. Tím je trvale a účinně bráněno tvorbě průvanu a srážení vlhkosti.

Profily Alu Inside se dodávají ve třech variantách. První varianta je bez vnitřního zateplení, která dosahuje tepel ného prostupu rámu U0,90 W/m2.K. Druhá varianta rámu obsahuje polystyrénovou izolaci ve střední části profilu, a to jak v křídlech, tak v rámech. Tato varianta se  středovou izolací dosahuje tepelného prostupu rámu U0,78 W/m2.K. Tato druhá varianta lze rozšířit o falcovou vložku, která zmenšuje prostor mezi křídlem a rámem. S touto úpravou profil dostahuje tepelného prostupu rámu U0,76 W/m2.K.

Můžete vybírat ze tří variant