Technické parametry systému LIVING 82

Stavební hloubka 82 mm
Počet komor 7
Design Classic
Povrchové úpravy Dekorační fólie/AutomotiveFinish / TopAlu
Těsnění 2x dorazové, 1x středové
Tepelná prostupnost rámu Uf 0,96 W/m2.K
Tepelná prostupnost skla Ug 1,1 – 0,5 W/m2.K
Celková tepelná prostupnost tepla Uw 1,1 – 0,74 W/m2.K

Proč dát přednost oknům Schüco LIVING?

 • Velmi vysoká úspora energie - vhodné i do pasivních domů

 • Nadstandardní bezpečnost již ve standardním provedení (možnost zvýšení do bezpečnostní třídy RC3)

 • Inovativní těsnění zaručující maximální životnost

 • Standardně thermo-vložka pod spodní hranou skla (eliminace nejrizikovějšího místa v úniku tepla)

 • Možnost šedého a karamelového jádra

 • Přes 70 barev a dekorů

 • Schüco = 100 % made in Germany

 • Vyrobeno v naší výrobě, která patří mezi nejmodernější v ČR

Vyvinuto pro Vaše vysoké nároky

Schüco LivIng je nový profilový systém, který vytváří nové standardy pro oblasti komfortu, bezpečnosti, energetické účinnosti a designu. Díky stavební hloubce rámu 82 mm a tepelně izolačním vlastnostem na úrovni pasivního domu splňuje již nyní nároky kladené na úsporná okna budoucnosti. Nová technologie těsnění nabízí velmi účinnou ochranu proti průvanu, vlhkosti a hluku – a to po celou dobu životnosti okna. Kvalita „Made in Germany“ a ochrana proti vloupání do třídy RC 2 jsou další argumenty, díky kterým se snáze rozhodnete pro okna Schüco LivIng.

Nové standardy energetické úspory

Teplo zůstává uvnitř, zima venku. Sedm komor uvnitř rámového profilu zajišťuje velmi vysokou tepelnou izolaci až na úrovni pasivního domu, která dosud byla bez nákladných doplňkových opatření prakticky nemyslitelná. Pokud svá původní stará okna vyměníte za okna Schüco Livlng, výrazně snížíte svou dosavadní energetickou bilanci. Vynikající tepelněizolační vlastnosti dělají z oken Schüco Livlng skutečně exklusivní a komfortní obytná okna, neboť teplota na vnitřní straně rámů neklesá ani za nejtužších zimních podmínek citelně pod pokojovou teplotu. Tím je trvale a účinně bráněno tvorbě průvanu a srážení vlhkosti. Přes prosklenou plochu navíc neuniká prakticky žádné teplo, nýbrž drahocenná sluneční energie.

Infračervený termografický snímek jasně ukazuje, v jakých místech domu dochází k nekontrolovatelné ztrátě energie. Červená značí tepelnou, tudíž energetickou ztrátu.

Po svědomité instalaci nových oken ze systému Schüco LivIng dokazuje termografie vysoký energetický výnos této investice. Původní energetická ztráta byla téměř bezezbytku eliminována.

Inovativní patentovaná technologie těsnění s vynikající tvarovou pamětí

Moderní plastová okna v současnosti vykazují životnost delší než 30 let. Bezvadné, pokud tak dlouho budou fungovat i všechny ostatní komponenty – jako například okenní těsnění. Neboť právě to významně přispívá k zachování funkčnosti oken. S okny Schüco Livlng získáte tu nejvyšší kvalitu až do posledního detailu: je v nich integrováno vysoce jakostní těsnění z EPDM. EPDM je těsnicí materiál extra třídy a díky jeho vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění v mnoha nejrůznějších oblastech, jako např. v medicíně, v leteckém či automobilovém průmyslu. U oken Schüco LivIng  se těsnění EPDM vyznačuje perfektní těsnící účinností s vynikající tvarovou pamětí, která garantuje skvělou těsnost po celou dobu životnosti vašeho okna.

Díky použití této nové technologie těsnění a modernímu automatickému sváření v naší výrobě, Vám garantujeme maximální těsnost i v kritických rohových partiích oken. Pro Vás to znamená především komfort bydlení s dobrým pocitem.

Srovnání funkce a životnosti těsnění Schüco z EPDM a běžného těsnění

Srovnání jasně ukazuje, že vysoce jakostní materiál funkčního EPDM-těsnění vykazuje vysoký stupeň těsnosti a tím i výborné vlastnosti v ohledu na ochranu před průvanem, chladem, vlhkostí nebo hlukem. Běžné těsnění ztrácí již v průběhu prvních let enormně na elasticitě a stává se křehkým. Po zhruba 7 letech klesá jeho těsnící účinek na téměř 50 %.

Schüco Livlng – Individualita patrná na první pohled

Okna Schüco Livlng v sobě spojují funkčnost a nadčasový design. Harmonická souhra s nejrůznějšími tvary a barevnými variacemi propůjčuje každému domovu nezaměnitelný ráz.

Schüco Living se přizpůsobuje trendům moderní architektury. V posledních letech je velmi vysoký zájem o okna v mnoho šedých odstínech. Proto je Tento profilový systém k dostání i se šedým jádrem. V dřevěných dekorech se okna dodávají v žíhavém odstínu karamelu. To dodává oknu harmonický vzhled, především, když je okno otevřeno.

Schüco LivIng: Nepřetržitý pocit jistoty

K tomu můžeme dosti přispět s okny Schüco Livlng. Vytváří pocit bezpečí, neboť jejich vyzrálá technika výrazně ztěžuje život všem zlodějům a nenechavcům. Vedle samotné vysoké odolnosti plastového materiálu se plastový okenní systém Schüco Livlng vyznačuje také nadprůměrnou stavební hloubku s velmi hluboko uloženým kováním. Zloději tak mají značný problém s nalezením vhodného místa pro nasazení páčidla. Moderní technika uzamykacího mechanismu s hřibovitou hlavou a ocelové kování prakticky znemožňuje vypáčení Vašich oken. Ani navrtání kování se díky použití tvrzené oceli jen tak nepodaří. Abyste mohli být neustále bezstarostní.

Výhody oken LIVING 82

 • 7 komorový systém

 • Nadstandardní bezpečnost

 • Velmi vysoká úspora energie

 • Garance maximální životnosti

 • 3 barvy jádra, přes 70 barev a dekorů

 • Schüco = 100 % made in Germany

Schüco LivIng – 100 % made in Germany

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč se rozhodnout pro plastová okna Schüco LivIng. Jedním z nich je přesvědčivá kvalita systém Schüco. Všechny plastové systémy Schüco jsou vyvíjeny a vyráběny výhradně v Německu, v pobočce Weißenfels. Používaný plast splňuje nejvyšší jakostní požadavky, je ekologický, stabilizovaný, na bázi vápníku-zinku, odolný proti vůči působení světla a povětrnostním vlivům, odolný rázu a trvale stálý i za vyšších teplo. Kování Roto je opatřeno antikorozním povrchem a garantuje dlouho letou funkci. Náklady na údržbu a servis u oken Schüco LivIng se tak redukují na minimum.

Informace o akci

Akce se vztahuje na veškerý sortiment v libovolném provedení, vyrobený z profilového systému Schüco LivIng. Zvýhodnění ceny se tedy vztahuje na okna, vchodové dveře a posuvné dveře z profilového systému Schüco LivIng, a to bez omezení na barvě či dekoru.

Akce platí do 31.12.2018, zvýhodnění ceny se určuje datem podpisu smlouvy.