Technické parametry PATIO PS

Stavební hloubka 82 mm
Počet komor 6 – 7
Provedení 2 – 4 dílné
Počet těsnění 2 x dorazové, 1x středové
Design Classic
Povrchové úpravy Dekorační fólie/AutomotiveFinish / TopAlu
Profilový systém Balkónový systém Schüco LivIng 82
Tepelná prostupnost rámu Uf 1,1  – 0,76 W/m2.K
Tepelná prostupnost skla Ug 1,1 – 0,5 W/m2.K
Celková tepelná prostupnost tepla Uw 1,2 – 0,68W/m2.K

Výhody posuvných dveří PATIO PS

  • Ekonomická varianta k HS portálům Thermoslide

  • Tichý a snadný chod s automatickým zasunutím křídla

  • Možnost ventilace

  • Lze vyrobit až ze 4 dílů

Paralelně posuvné dveře Patio PS

Jedná o kombinaci systémů HST a PSK. Patio PS je patentovaný systém, který vyvinula firma Roto. Cílem bylo vyvinou takový posuvný systém, který umožní snadnou a tichou manipulaci s křídlem, a to až do váhy křídla 200 kg. Lze tedy vyrábět velkolepé formáty osazené těžkými trojskly, a to za rozumnou cenu.

Jedná se o ekonomickou variantu ke zdvižně posuvných dveřím (HST) Schüco ThermoSlide, které představují špičku mezi posuvnými systémy.

U tohoto typu posuvných dveří se křídlo nevyklápí, ale paralelně vysune do strany. Při zavření se křídlo automaticky přitiskne k rámu s minimálním použitím síly. Větrání zde není realizování klasickým vyklopením křídla, ale speciální polohou kličky, kdy se křídlo zcela nepřitiskne rámu. V budoucnu očekáváme inovaci tohoto systému, kdy bude možné křídlo vyklopit do klasické ventilace, tak jak to známe z plastových oken.

Systém je zkonstruovaný ze staticky velmi odolných balkónových profilů z řady Schüco LivIng. Proto lze dosáhnout i těch nejlepších tepelně izolačních vlastností, které nabízejí profilové systémy pro pasivní domy.

Další nezanedbatelnou výhodou je použití hliníkového nášlapného prahu.

Zvolením paralelně posuvných dveří Patio PS získáte velkolepý portál za optimální cenu. Jednoduchý systém otevírání křídla s automatickým přitlačení při dovření, zaručuje velmi komfortní vstup na Vaši terasu či zahradu. Navíc díky velkým formátům získáte více světla do interiéru, nežli by to bylo možné s klasickými balkónovými dveřmi.