UČIŇTE PRVNÍ KROK K ZABEZPEČENÍ VAŠÍ DOMÁCNOSTI

Váš domov má být místem k uvolnění a k relaxaci. To je ovšem ale možné pouze tehdy, když je Vaše obydlí dobře zabezpečeno již při pohledu zvenčí. Každé 4 minuty je někde vyloupen dům nebo byt. Zvláště ohroženy jsou okna, balkónové dveře nebo posuvné systémy, nacházející se v přízemí. V téměř 70 % vloupání oknem je vypá­čen rám resp. kování. Zde pomáhá správná volba profilů a kování, neboť neúspěšné pokusy o vloupání zloděje již po několika málo minutách odradí. Kombinace profilového systému Schüco společně s kováním Roto zajistí naprostou bezpečnost Vašeho domova a Vy se můžete doma cítit naprosto bezpečně.

ZLODĚJI VĚDÍ KUDY

Ve více než 90% případů vnikají pachatelé dovnitř nezabezpečenými okny, domovními či posuvnými dveřmi.

Aktuální bezpečnostní norma pro “okna a dveře

odolná proti vloupání” rozlišuje tři bezpečnostní třídy. Jedná se o třídy RC1, RC2 a RC3. Legislativně stanovené třídy odolnosti vypovídají o tom, jak dlouho odolá okno či dveře pokusu o násilné vniknutí za použití různého nářadí. Trvá-li pokus o vniknutí několik minut, řada pachatelů své snahy ze strachu z jejich odhalení bezvýsledně ukončí. Proto platí: čím vyšší třída odolnosti, tím vyšší ochrana proti vniknutí. Policejní experti doporučují u soukromých domácností minimálně třídu odolnosti RC2.

Aby okna, dveře a posuvné systémy odpovídali požadovaným třídám, jsou přitom kladeny vysoké nároky na celý okenní systém. Kování Roto již v základní verzi disponuje vysokou mírou bezpečnosti a tím zajišťuje lepší ochranu proti pokusům o vloupání. U standardních oken se běžně setkáváme pouze s jedním bezpečnostním uzávěrem. Naše okna jsou již ve standardním provedení opatřena až třemi bezpečnostními uzávěry, které zamezují pokusům o vypáčení. Přídavné mechanické a elektronické bezpečnostní prvky je možné zabudovat individuálně – jak v rámci požadavků na nejvyšší míru bezpečnosti (až RC3), tak i jako ochranu proti vloupání. Při vyšších požadavcích na bezpečnost doporučujeme kontaktovat přímo naše odborné konzultanty již ve fázi plánování stavby.

Kování Roto se systematicky zabudovanou základní bezpečností

Kování Roto, určené pro okna a balkónové dveře vyrobená z plastu, nabízí již ve standardu vysokou míru základní bezpečnosti: hřibový čep umístěný na spodní hraně křídla vytvářející tvarový spoj s příslušným rámovým uzávěrem. Výsledek: od začátku lepší ochrana proti vypáčení.

Bezpečnostní čepy Roto

Varianty bezpečnostních čepů ‘‘V‘‘ nabízí v kombinaci s bezpečnostním rámovým uzávěr vysokou ochranu proti vloupání včetně velkého rozsahu funkční pracovní vůle mezi křídlem a rámem.

 

Bezpečný dětský pokoj

Okna nám otevírají svět. Pro malé objevitele ovšem mohou také představovat riziko. Zvenku zavolá kamarád, hrající si dítě otevře okno, z kterého se příliš vykloní a nebezpečí je zde. Proto firma Roto vyvinula speciální technologii – “sklopit před otevřením”. Inteligentní zabezpečovací mechanismus. Dětská pojistka Roto umožňuje pouze sklopení okna při vodorovné poloze kliky. Uzamykatelná klika přitom zabraňuje možnosti jejího posunutí z pozice sklopeno do pozice otevřeno. Kliku je možné odjistit pouze klíčem.

Bezpečné větrání

Je jedno, zda je dětské bezpečnostní okno zavřeno nebo sklopeno – kompletně otevřít ho může pouze ten, kdo k tomu má klíč. A ten samozřejmě do dětských rukou nepatří. To zaručuje bezpečnost a zároveň dovoluje bezpečné větrání ve sklopené poloze v rámci pravidelné výměny vzduchu. Pokud by měl být později dětský pokoj využíván jiným způsobem, je možné dětskou pojistku jednoduše odstranit.

Bezpečnostní zasklení

Při návrhu správného zasklení by neměla být opomenuta bezpečnostní funkce samotného skla. S rostoucími požadavky na bezpečnost osob při užívání interiéru, ale i ochranu majetku před nechtěnými návštěvníky vyvstává otázka, jaké bezpečnostní sklo zvolit. Vrstvená bezpečnostní skla jsou vhodným doporučením právě pro výše zmíněné funkce. Sklo je vždy složeno z minimálně dvou plochých skel a jedné (nebo i více) PVB folií. Díky této folii zůstanou skla v případě rozbití vcelku a nedojde tak k poranění osob. Avšak, jestli je nutné ochránit interiér před zloději a osoby před možným propadnutí skleněné plochy, je nutné volit složení dvou tabulí skel a dvou PVB folií, např. Stratobel 33.2. Takovéto složení splňuje již nejvyšší třídu bezpečnosti proti propadnutí zasklením, a druhou třídu bezpečnosti proti násilnému vniknuté dle normy ČSN EN 356, tedy třídu P2A.

TECHNOLOGICKÉ STŘEDISKO SCHÜCO

Maximální bezpečnost ověřená nezávislými testy.

Zabezpečení se značkou Schüco, to není jen dobrý pocit, to je jistota. Zárukou toho je inovační, testovaná technika oken, domovních a posuvných dveří značky Schüco, která sice není na první pohled patrná, ale je přesto velmi účinná. Tyto produkty spolehlivě splňují všechny požadované bezpečnostní normy. Garantem toho je nezávislé technologické středisko Schüco.

Před instalací oken a dveří Schüco ve Vaší domácnosti, je jejich výbava a funkčnost testována v technologickém středisku Schüco. Starají se o to úseky mechaniky, životnosti a bezpečnosti. Okna a dveře zde musí absolvovat řadu dlouhých zátěžových testů a simulací reálných pokusů o vniknutí.

 

PREVENCE NAMÍSTO DODATEČNÝCH ÚPRAV

Abyste se mohli doma cítit kdykoliv příjemně a bezpečně, vyplatí se hned od počátku investovat do vlastního bezpečí. Z naší nabídky produktů nabízíme okna, domovní a posuvné dveře s nejmodernějšími uzamykacími systémy a širokou škálou příslušenství, které splní i ty nejnáročnější požadavky na zabezpečení Vaší domácnosti.